Strona główna

Dnia 15 maja 2019 r. o godz. 17:00 na stadionie HOSiR w Hrubieszowie rozegrany został Finał Pucharu Polski Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zdobywcą Pucharu Polski ZOZPN została drużyna KS Hetman Zamość, która pokonała miejscową MKS Unię Hrubieszów.

MKS Unia Hrubieszów-Fundacja KS Hetman Zamość 0:3 (0:1)

Sedziowie Unia Hetman

MKS Unia Hrubieszów: Tomczyszyn – Alokhin, Kazan, Kamiński (70'  Onkiewicz), Grui (65' Pańko), Góralski, Podgórski (80'  Herda), Oleszczuk (66'  Blicharz), Pietrusiewicz, Greniuk (81'  Romanowski), Wiejak (80'  W. Baran). Trener: Dariusz Herbin.

KS Hetman Zamość: Kowalczyk – Kopyciński (46' Dudek), Żmuda, Kanarek, Daszkiewicz (46'  Skiba), Słotwiński, Kycko (72'  Pęcak), Buczek (46'  Pupeć), Oziemczuk, Turczyn (46'  Myśliwiecki), Olszak (46'  Rusiecki). Trener: Jacek Ziarkowski.

Bramki: Kamil Oziemczuk (4', 58', 90').

Żółte kartki:
Unia: 74' Kamiński, 89' Góralski, 90' Pańko.
Hetman: 47' Pupeć, 80' Żmuda, 83' Skiba.

Sędziowie: Paweł Tucki-główny, Piotr Burak i Marcin Kluk-asystenci (wszyscy OKS ZOZPN Zamość).

Po zakończonym meczu nastąpiła uroczysta dekoracja obu zespołów i sędziów. Hetman Zamość (zawodnicy, kadra szkoleniowa oraz Prezes Adam Adamczuk i Wiceprezes Tomasz Sak) został nagrodzony złotymi medalami, pucharem, a także okolicznościowym czekiem na 2000 zł ufundowanym przez Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Unia Hrubieszów otrzymała srebrne medale, puchar i czek na 1200 zł-fundatorem był Lubelski Związek Piłki Nożnej.
              Nagrody, medale, czeki i puchary wręczali: Burmistrz Hrubieszowa Pani Marta Majewska, Prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk, Sekretarz Zarządu ZOZPN Tadeusz Gontarz, Członkowie Zarządu ZOZPN Tadeusz Dudek i Krzysztof Fidor oraz Przewodniczący Wydziału Gier ZOZPN Henryk Kowalski. Serdecznie podziękowania należą się Zarządowi MKS Unia Hrubieszów z Prezesem Jarosławem Łukiewiczem i Wiceprezesem Wojciechem Lecko za bardzo dobrą organizację Finału.

tekst i foto: Andrzej Swacha ZOZPN